V Novogodišnji Kup 16.12.2012.

Peti Novogodišnji kup održan je 16 decembra 2012 u Muzeju vazduhoplovstva u organizaciji maketarskog kluba Oluj. Na takmičenju se okupilo preko 200 maketara koji su se takmičili u 3 starosne kategorije i ukupno 37 podkategorija.
Izloženo je 325 maketa a pored maketara iz Srbije učestvovali su takmičari iz Slovenije, Makedonije, Hrvatske, Madjarske, Bosne i Hercegovine i Češke republike. Pored takmičarskog i izlozbenog dela posetioci su imali prilike da otprate maketarsku radionicu na kojoj su i ove godine predstavljene razne tehnike u više tematskih delova.

 

v1.jpgv2.jpgv3.jpgv4.jpgv5.jpgVkup.jpg


Ove godine su na Novogodisnjem kupu uprilicene i izlozba slika kao i promocija knjiga sa vazduhoplovnom i vojno istorijskom tematikom. Na kraju svega Novogodišnji kup je ispunio svoj glavni zadatak pruživši priliku maketarima iz celog regiona za nova poznanstva, druženja i razmenu iskustava.

Rezultati takmicenja:

Kategorija J-1 Avioni – JET – 1/144,1/72,1/48,1/32
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Edin Kliko Mirage 3
2 Ivan Zvekic Mig 21 Bis
3 Marko Markovic Mirage 3

Kategorija J-2 Avioni – PROP- 1/144,1/72,1/48,1/32
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Dimitrije Milosavljevic Mustang Mk.2
2 Teodor Kurjak FW 190
3 Jovana Andric Aero C2
3 Varga Peter Ju 87

Kategorija J-3 Tockasi 1/72,1/35,1/48
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Aleksandar Filipovic Kacusa
2 Sava Gacic BTR 152
3 Gorana Jakovljevic Opel Blitz

Kategorija Ј-4 Gusenicari 1/72,1/35,1/48
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Marko Markovic Tiger I
2 Varga Peter Tiger I
3 Aleksandar Filipovic Churchill

Kategorija Ј-5 Ostalo
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Mihajlo Milosavljevic Citroen Xara
2 Ivan Zvekic Apache AH 64
3 Marko Gavrilov Zaseda
3 Grega Krizman JU 88 a

Kategorija K-1 Avioni – JET – 1/144,1/72,1/48,1/32
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Ognjen Carevic F 16c
2 Djordje Tomic F 16
3 Nenad Brmbota F/A 18

Kategorija K-2 Avioni – PROP- 1/144,1/72,1/48,1/32
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Viktorovic Aleksa Me – 109 E3
2 Nenad Brmbota F4U-1a
3 Ines Stojanovic Spitfire Mk.5

Kategorija K-3 Tockasi 1/72,1/35,1/48
Rang Ime takmicara Naziv makete
Nije bilo maketa


Kategorija K-4 Gusenicari 1/72,1/35,1/48
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Stefan Panajotovic Oplot M
2 Jovan Cvetkovic Jagdtiger
3 Ognjen Carevic T-90a

Kategorija K-5 Ostalo
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Stefan Panajotovic S 100
2 Ognjen Carevic Variag

Kategorija S-1 Avioni – SVE – Manje od 1/72
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Nenad Petkovski Tu 16
2 Goran Milinović Me 262
3 Predrag Djurdjevic Hurricane Mk. I
3 Ilin Sinisa

Kategorija S-2 Avioni – JET- 1/72
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Milan Radulovic Il 28
2 Djordje Djordevic Fa 18 e
2 Milan Dragas Su 50
3 Nemanja Ivanovic Mig 15
3 Dragan Cvetic Mig 27

Kategorija S-3 Avioni – PROP- 1/72
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Istvan Katona N1H1
1 Slobodan Beleslijin P51
2 Aleksandar Andric BU 133
3 Zoran Jakovljević Nieuport Ni.17

Kategorija S-4 Avioni – JET- 1/48
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Milan Radulovic JAK 38 m
2 Zoran Mudronja SU 24
2 Grega Krizman EE Lightning
3 Mladen Protic Mig 21

Kategorija S-5 Avioni – PROP- 1/48
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Grega Krizman Junkers 88A
1 Zoran Jakovljević Albatros D. III
2 Igor Prosen Foker E II
2 Mladen Protic I – 16 Tip 29
3 Milan Dragas FW 189 A-2
3 Milos Milosavljevic Avia B. 534

Kategorija S-6 Avioni – SVE – Vece od 1/48
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Lukic Dejan Me 109 G6
2 Nenad Blagojevic Me 163
3 Goran Milinović Ikarus Letov – Orao I

Kategorija S-7 Helio sve razmere
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Aleksandar Andric Alouette III
2 Pavle Pavlovic Mil 24
2 Milos Andric Mi 8
3 Dragan Cvetic Mi 24

Kategorija S-8 Vozila točkaši 1/72
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Aleksandar Tumbin Soviet Draisine
2 Zoran Jakovljević Camionetta AS 42
3 Aleksandar Matevski Opel Blitz

Kategorija S-9 Vozila Guseničari 1/72
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Nije bilo maketa
2
3

Kategorija S-10 Vozila točkaši 1/35 i veée
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Aleksandar Mladenović Horch Kfz 15
1 Frantisek Smolka Maz 537
2 Koylik Viktor W2 34
2 Darko Simic Aerosan
3 Imre Vakulya Sd. Kfz 234/1

Kategorija S-11 Vozila Guseničari 1/35 i vece
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Frantisek Smolka T 55
1 Aleksandar Stojanov Dragon
2 Vladimir Mircetic M-47
2 Imre Vakulya Jagdtiger
3 Danije Vitez Matilda
3 Aleksa Elez Jagdpanther

Kategorija S-12 Vignete svih razmera
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Primož Bajt Su 76m
2 Dragan Zdravkovic Checkpoint
3 Ivan Turk Panzer II

Kategorija S-13 Diorame 1/72
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Igor Cocakovic
2 Jankovic Bora
3 Sasa Jovanovic Aprilski rat 1941

Kategorija S-14 Diorame 1/48 i vece
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Jernej Bukovac Stug Ausf G
2 Lekic Dusan Out of fuel, out of luck
3 Frantisek Smolka Sd. Kfz. 222

Kategorija S-15 Figure
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Primož Bajt Križar
2 Norbert Kovacz Wolverine
3 Istvan Katona German warrior

Kategorija S-16 Civilna vozila
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Goran Milinović Peugeot 206
2 Nebojša Mirković 2cv
3 Sretenka Đurić 2cv
4 Sretenka Đurić Formula

Kategorija S-17 Sci-Fi
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Aleksandar Tumbin Akuyaku 1+crew
2 Aleksandar Stojanović Hodač
3 Aleksandar Mladenović Abno sonda

Kategorija S-18 Plastični brodovi i plovila
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Danije Vitez IJN Mikasa
2 Nenad Matić U-boot XXII
3 Aleksandar Tumbin Marder German mini sub

Kategorija S-19 Razno
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Igor Milankovic
2 Aleksandar Tumbin
3 Presic Jovan i Kecic Nenad Tiger I

Kategorija S-20 Samogradnja
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Vladimir Mircetic BVP M80a
2 Uros Smilevski Phonix DI
3 Dusan Prostran

Kategorija S-21 Civilni vazduhoplovi 1/100 i manje
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Nije bilo maketa
2
3

Kategorija S-22 Vazduhoplovne diorame i vinjete
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Dejan Rankov Dakota
2 Dusko Majstorovic FW 190-A6
3 Radulovic Milan F-86
3 Dusan Cirlija B-24 Liberator

Kategorija S-23 Vozila tockasi i gusenicari 1/48
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Primož Bajt Tiger I
2 Aleksandar Tumbin Krupp
3 Branislav Bizic Jagdtiger

Kategorija S-30 Vek Srpskog vojnog vazduhoplovstva 1/72 JET
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Djordje Djordevic Mig 21 Bis
2 Djordje Mihajlovic Soko J 21 – Jastreb
2 Dragan Cvetic Mig 21 F13
3 Vladimir Bilbija Mig 29

Kategorija S-31 Vek Srpskog vojnog vazduhoplovstva 1/72 PROP
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Zoran Sivcev Me – 109 G6
1 Zoran Jakovljević Nieuport Ni.11
2 Dragan Cvetic Soko J 20 – Kraguj
2 Djordje Djordevic Me – 109 E3
3 Vladimir Andric C47 Dakota

Kategorija S-32 Vek Srpskog vojnog vazduhoplovstva 1/48 JET
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Milan Radulovic Mig 21 Bis
2 Cvetkovic Igor L 17
3 Zoran Mudronja Mig 21 UM

Kategorija S-33 Vek Srpskog vojnog vazduhoplovstva 1/48 PROP
Rang Ime takmicara Naziv makete
1 Zdravkovic Dragan P 38 Lightning
2 Zoran Sivcev Me – 109 G10
3 Vladimir Markovic Huricen Mk. 1

Best in show
vozila
Vladimir Mircetic BVP M80A 1/35
Vazduhoplovi
Milan Radulovic mig 21 1/48

 


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.