IV Novogodišnji Kup 11.12.2011

Četvrti po redu Novogodišnji Lavirint kup u organizaciji Maketarskog Kluba Oluj je održan tradicionalno u prostorijama Muzeja vazduhoplovstva u Beogradu, uz učešće 138 maketara iz Srbije, Slovenije, Hrvatske, Makedonije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Mađarske, Češke i Nemačke. Posetiocima je bilo predstavljeno 430 maketa u takmišarskim kategorijama i oko 150 maketa u izložbenom, ne takmičarskom delu. Nagrade za takmičare je i ove godine obezbedila kompanija Lavirint, dok je kompanija Papircolor nagradila utešnim nagradama sve juniore i kadete koji nisu osvoili neku od medalja.

Iznenađenje za sve takmičare je ove godine bilo smeštanje izložbe na gornji sprat muzeja među eksponate što je učinjeno uz saglasnost uprave Muzeja vazduhoplovstva. Pored takmičenja po prvi put je u bioskopskoj sali muzeja organizovana maketarska radionica koja je bila izuzetno dobro posećena pa je načelno dogovoreno da će se i u budućnosti ovakve radionice organizovati.

 

DSC_0684_resize.jpgDSC_0688_resize.jpgDSC_0689_resize.jpgDSC_0690_resize.jpgIV1.jpg

Bicete nam dragi gosti i na sledecen Novogodisnjem Kupu
Fotografije Milan Radulovic
www.youtube.com
Vise fotografija sa takmicenja na sledecem linku

Rezultati:
Juniori
Kategorija J-1
1. Stefan Kezic Me-262
2. Viktor Radovic Mig-15
3. David Salma Tornado

Kategorija J-2
1. Milan Denic Swordfish
2. Aleksandra Saler
3. Vladimir Petkovic Bf-109E

Kategorija J-3
1. Dimitrije Milosavljevic GMC 2.5t
2. David Salma
3. MihailoMilosavljevic Puma

Kategorija J-4
1. Marko Markovic M-51
2. David Salma Panzer III
3. Dimitrije Milosavljevic Famo

Kategorija J-5
1.Mihailo Milosavljevic BMW 635
2.Aleksandra Saler Srpski Vitez
3.Nikola Kovacic Hughes 500

Kadeti
Kategorija K-1
1. Ognjen Carevic F-16
2. Djordje Tomic Saab J-35
3. Stefan Stupar A-7

Kategorija K-2
1. Aleksa Vitorovic Me-110C4
2. Ana Saler
3. Nenad Brmbota Ar-240

Kategorija K-3
1.Ognjen Carevic BTR-80A
2. Stefan Panajotovic M112
3. Dejan Stajic M925

Kategorija K-4
1.Stefan Panajotovic M-2001
2. Ognjen Carevic Merkava IV
3.Marko Djordjioski T-34

Kategorija K-5
1. Ognjen Carevic Mi-24V
2. Stefan Stupar Mi-24V
3. Marko Djordjioski Staljingradska bitka

Najmladji maketari koje je nagradio Papircolor:
Aleksandar Filipovic
Sava Gacic
Ivan Zvecic
Edin Kimko
Teodor Kurick
Ines Stojanovic
Kopas Balaz
Kopas Djula
Marko Cvetic
Serfeze Akos
Varga Peter
Seles Laslo
Gorana Jakovljevic
Stajic Dejan
Svetozar Rankov
Seles Dani
Ilija Amoric

Seniori
S-1
1.Srdjan Radosavljevic CF-18
2.Saso Krasovec E2C Hawkeye
3.Zoran Mudronja F-18C

S-2
1.Nenad Petkovski Mig-15
2.Aleksandar Tumbin Me-262
3.Zoran Jakovljevic Me-163
3.Vladimir Bilbija L-39

S-3
1.Dusan Lekic
2.Saso Krasovec Junkers F-13
3.Zoran Jakovljevic Albatros D V
3.Nemanja Gusic P-40
3.Dalibor Repic Helldiver

S-4
1.Dejan Rankov F-84G
2.Stanislav Petkov Su-3
2.Zoran Mudronja Mig-21U
3.Milan Radulovic F-84F
3.Zoran Sivcev Learjet

S-5
1.Saso Krasovec Lloyd C.V
2.Igor Prosen Swordfish mk II
2.Ivo Atanasov Ki-115
3.Frantisek Smolka
3.Stanislav Petkov OV-1A

S-6
1.Saso Krasovec SBD-4
2.Lukic Dejan Fw-190D
3.Aleksandar Tumbin V-1

S-7
1.Dusko Majstorovic Ka-50
2.Djurica Majstorovic Ka-50
2.Milan Radulovic Mi-4
3.Milos Andric S-55

S-8
1. Nenad Matic BTR-60
2. Srdjan Radosavljevic Autoblinda
3. Imre Kovacs

S-9
1. Nemanja Mijatovic Su-152
2. Nenad Matic Sig 332
3. Aleksa Elez Tigar I

S-10
1. Aleksandar Mladenovic M-8
2. Darko Simic Kubelwagen
3. Aleksandar Tumbin Ba64

S-11
1.Aleksa Elez T-62
2.Darko Simic Sdkfz 250
3.Nenad Kostic Hellcat

S-12
1.Veselin Najdenov
2.Vladimir Mircetic M boy
3.Jernej Bukovac Divlja macka

S-13
1.Aleksandar Stojanovic 300
2.Sasa Jovanovic Dalmacija 1944
3.Igor Colakovic

S-14
1. Dejan Rankov It's tea time
2. Vladimir Mircetic Dragon
3. Dusan Cirilija

S-15
1.Jernej Bukovac Gallic Warior
2.Nemanja Stefanovic Prince Eugen
2.Danijel Vitez Viking
3.Nemanja Mijatovic US tank crew
3.Gabor Bathory Freicorps Ober...

S-16
1.Matray Georgy Lotus
2.Jernej Bukovac UAZ 469
3. Veljko Markovic Choper

S-17
1.Dragan Veskovic
2.Nenad Blagojevic Y-Wing
3.Aleksandar Stojanovic Hodac

S-18
1.Saso Krasovec S-100
2.Aleksa Elez U-Boot VIIc
3.Ljubomir Nikolov U-Boot 23

S-19
1.Marko Veljkovic Ribarski Brod
S-20
1.Saso Krasovec Fokker DrI
2.Aleksandar Stojanovic Vinhua
3.Mladen Boricic Moranes Saulnier

S-21
1.Nenad Jovic Sa-2
2. Zoran Jakovljevic Ghnome 9B
3.Krunoslav Luburic Control Panel

S-22
1.Aleksandar Tumbin Ta-183
2.Aleksandar Stojanovic SFRJ Cepelin

S-23
1. Ivan Alentijev
2. Frantisek Smolka

S-30
1. Dusan Lekic Dragon
2. Dusko Majstorovic Fw-190D
3. Zoran Basic

S-31
1.Petko Karamitev An-12
2.Aleksandar Nenov A320
3.Sretenka Djuric C-47
3.Sivcev Zoran B-747

S-32
1.Aleksandar Tumbin Pz III
2.Branislav Bizic Puma
3.Nenad Matic KV-2

 

 


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.