III Novogodišnji kup 12.12.2010

II Novogodisnji kup je odrzan 12.12.2010 u Muzeju vazduhoplovstva. Takmicenje je realizovano pod pokroviteljstvom kompanije Lavirint i saradnji sa drustvom Srpsko Jevrejskog prijateljstva.
315 maketa u takmicarskom delu i jako bogat izlozbni deo su nesto sto se u prostorijama Muzeja vazduhoplovsta nije videlo do sada. Takmicara je bilo 108 iz Srbije, Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Madjarske, Ceske, Makedonije, a uz takmicare je bio prisutan i jako veliki broj posetioca.
Raduje sto se ove godine pojavio znatno veci broj mladih takmicara u Juniorskoj kategoriji, sto jasno govori da nas hobi ima lepu i svetlu buducnost.


Ove godine su po prvi put uvedene posebne kategorije tzv specijali. Prvu kategoriju specijala su cinile makete tehnike Izraelskih snaga, dok su drugu kategoriju cinile makete na kojima je sprovedena opsezna dorada ili konverzija. Kategoriju IDF je sponzorisalo drustvo Srpsko-Jevrejskog prijateljstva dok je kategoriju DKM pomogla kompanija Capricornus moto sport iz Kragujevca.

Ostatak fotografija Milana Radulovica mozete pogledati na sledecoj stranici

 

DSC_0034.jpgDSC_0041.jpgDSC_0062.jpgDSC_0083.jpgng10.jpg


Evo i rezultata takmicenja:
Juniori
J-1
Vojin Ivanovic – Mig-21
Marko Cvetic – F-5
Bogoljub Milic – F-117A
J-2
Ana Saler – Roland CII
Bogoljub Milic – Me-110
Mihajlo Milosavljevic Fw-190
J-3
Dimitrije Milosavljevic – Willy's
Ines Stojanovic – Schwimwagen
Alex Totely – Ford Mutt
J-4
Laslo Szeles
Marko Cvetic
Alex Totely
J-5
Ana Saler – Car Dusan
Peter Varga – Caravan
Laszlo Szeles – Apache
Kadeti
K-1
Nenad Petkovski – Mig-21 PFM
Ognjen Carevic – Su-34
Nemanja Ivanovic – Mig-29
K-2
Anze Zorko – Avenger
Aleksa Viktorovic Gekko
Ivan Pavrlisek – P-47N
K-3
1. Marko Djordjioski – Scout
2. Ognjen Carevic – Flak
3. Dejan Stajic – Schwimwagen
K-4
Ognjen Carevic T-55 A
Stefan Panajotovic
Jovan Cvetkovic – Tigar I
K-5
Marko Djordjioski – WW II
Uros Stojadinovic – Eurofighter
Seniori
Senior
S-1 Avioni 1/144
Darko Mladenovic Dc-9-32
Zoran Sivcev DC-9-32
Sretenka Djuric B-58
S-2 Avioni 1/72 Jet
Slavko Bugarski – J-22 Orao
Marko Veljkovic – F-84 G
Vladimir Bilbija – Mig-29
S-3 Avioni Prop 1/72
Slobodan Belesljin – Shiden
Milan Vukovic – Zero
Dragan Zdravkovic – SM-82
S-4 Avioni Jet 1/48
Milan Radulovic – Mig-21 Bis
Nenad Jovic – Harier
Zoran Mudronja – Mig-29
S-5 Avioni 1/48 Prop
Avgust Kladusek Fokker Dr I
Miroslav Pavrlisek – Fw-190D
Vladan Covic – Fw-190A
S-6 Avioni 1/32 I vece
Domagoj Slijepcevic – Bf-109G-10
Aleksandar Tumbin – Fi-103
Verebelji Fredi – Spitfire Mk I
S-7 Helio
Miroslav Pavrlisek – Mil Mi-8T
Vladan Covic Sh-60
Vladimir Bilbija Mil-24
S-8 Tockasi 1/72
Zoran Jakovljevic – DUKW
Srdjan Radosavljevic – Willy's
Aleksandar Tumbin – SDKFZ 234
S-9 Gusenicari 1/72
Nemanja Mijatovic – Gepard flak
Jernej Bukovec – Kingtiger
Predrag Jelic – Sherman
S-10 Tockasi 1/35
Aleksa Elez Sdkfz 222
Darko Simic – Autoblinda
Aleksandar Stojanov Sdkfz 234
S-11 Gusenicari 1/35
Aleksandar Stojanov – PZ IV
Bojan Korelc – Famo
Aleksandar Tumbin – Tigar I
S-12 Vinjete
Domagoj Kamenjarin Russian Special Troops
Mirko Jovanovic – Picking targets
Aleksandar Stojanovic Dedal I Ikar
S-13 Diorame 1/72 I manje
Aleksandar Stojanovic – Hanibal al portas
Predrag Jelic – Zemunik 1963
Milos Milosavljevic – Sveti Ilija Gromovnik
S-14 1/35 Diorame
Ivan Momcilovic Desert Warrior
Bojan Korelc – Last Waltz
Primoz Bajt – He's a sitting duck
S-15 Figure
Domagoj Kamenjarin – After the Battle
Nemanja Stefanovic – Ernst Tiburzy
Primoz Bajt – Ruski oficir
S-16 Civilna Vozila
Nikola Stojicic – Yamaha
S-17 SF
Nenad Blagojevic – Colonial Viper
Veljko Nikolic – Izleganje
Aleksandar Stojanovic Mad Max
S-18 Brodovi i plovila
Srdjan Radosavljevic – Medival life boat
Danijel Vitez – USS Arizona
Milan Jankovic –Type XXI
S-19 Samogradnja
Rade Stanic – Blerio XI
Ivan Alentijev – M 777 Haubica
Dusko Tanovic Po-2
S-20 a IDF Vozila
Domagoj Kamenjarin – IDF Nagmahon
Dejan Rankov – Merkava
Srdjan Radosavljevic – Merkava mk III
S-20 b IDF Avijacija
Darko Mladenovic – Spitfire mk IX
Nenad Blagojevic – Avia S-199
Vladimir Bilbija – Kfir
S-21 razno
Dejan Rankov – Graunau Baby
Aleksandar Stojanovic – Balista
Dusko Tanovic – Po-2
DKM – Dorada i konverzija makete
1. Milan Radulovic – Mig-21 FL
2. Djordje Djordjevic Mig-21
3. Dusko Majstorovic Su-24
Best of the show
Mig-21 FL – Milan Radulovic

 


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.