VI Novogodišnji Kup 15.12.2013

   NG-6-20  6-ti po redu Novogodišnji kup je u prostorijama Muzeja vazduhoplovstva već tradicionalno okupio maketare iz gradova širom Srbije kao i naše prijatelje iz Slovenije, Češke, Mađarske, Poljske, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Makedonije i Grčke. U takmičarskom delu je bilo prijavljeno 396 maketa dok je u izložbenom bilo još oko 50. Prostor muzeja vazduhoplovstva je tog dana posetio veliki broj zainteresovanih posetioca.Na trećem po redu Balkanika kupu koji je održan u okviru takmičenja je bilo oko 90 maketa.


Pored samog takmičenja je bila upriličena i maketarska radionica koja je okupila veliki broj zainteresovanih posmatrača kao i prezentacija sve popularnijeg Airsoft-a.On line shop Miniatures www.miniatures.si je obezbedio veliki broj nagrada za najmlađe takmičare pa je svaki junior otišao kući sa dobijenom maketom na poklon.
Maketarski klub Oluj se zahvaljuje svim učesnicima na takmičenju, posetiocima a posebno prijateljima koji su nam pomogli da se Novogodišnji Kup održi:
Muzeju Vazduhoplovstva – Beograd
Miniatures on-line shop
Lavirint
Balkan Models
Aviation Art Radulović
Medico D-tails

BEST OF THE SHOW BALKANIKA CUP M-80 VLADIMIR MIRCETIC
BEST OF THE SHOW MILAN RADULOVIC
BEST OF THE SHOW IVAN MITIC
BEST OF THE SHOW 18 – TIN CELNER

KATEGORIJA J-1
1. DUSAN MARTIC GLOSTER METEOR
2. NIKOLA LABUS TORNADO
3. SAVA GALIC DELFIN

KATEGORIJA J-2
1. NIKOLA DEMJANENKO FOKKER D VII
2. NIKOLA LABUS JAK
3. MIHAJLO PANTIC FULMAR

KATEGORIJA J-3
1. SAVA GACIC KUBELWAGEN
2. NIKOLA LOVACIC WILIS
3. MATEJA MARKOVIC GMC KARGOTRUCK

KATEGORIJA J-4
1. NIKOLA LABUS SERMAN
2. NOVAK BABIC SERMAN
3. SAVA GACIC PANTER

JUNIORI J-5
1. PAPP MARGIT BLANKA VT*61 CUKI
2. NOVAK BABIC ASTERIKS
3. NIKOLA LABUS SEVER/JUG

KATEGORIJA K-1
1. PAPP ALBERT BALINT SAAB J-35
2. IVAN RAKONJAC HO-227
3. PETAR MEDJEDOVIC MIG-29UB

KATEGORIJA K-2
1. NIKOLA MILENOVIC DO-10
2. ANA SALER SCHUKART D III
3. IVAN RAKONJAC BF-109 G2

KATEGORIJA K3
1. MARKO MARKOVIC BTR-70APC

KATEGORIJA K-4
1.MARKO MARKOVIC PZKPFW III AUS M
2.TIN CELNER M113
3. SZALMA DAVID TIGER II

KATEGORIJA K-5
1. TIN CELNER GAMES WORKSHOP
2. NIKOLA MILENOVIC PT-109
3. ANA SALER SREDNJOVEKOVNI VOJNICI

KATEGORIJA S-1
1. SEBASTIJAN VIDEC NORTHROP YB-49
2. DRAGAN CVETIC MIG-21 BIS
3. SIMEON IVANOV F-14A

KATEGORIJA S-2
1. FRANTISEK SMOLKA MIG-23UB
1. SLOBODAN BELESLJIN F-84
2.DJORDJE DJORDJEVIC F-15
2. DRAGAN CVETIC MIG-23BN
3. UROS KOVAC F9F2

KATEGORIJA S-3
1. DJORDJE DJORDJEVIC A-1H
1. UROS KOVAC BF-110
2. SLOBODAN B. F-6F5
3.ALEKSANDAR KRAWTOV ALBATROS DV

KATEGIRIJA S-4
1.MILAN RADULOVIC TV-2
1.GREGA KRIZMA ME-262
2.STANISLAV PETKOV MIG-21BIS
2.HRISTO BANCHEV F/A-18
3.LJUBOMIR NIKOLOV YAK-38

KATEGORIJA S-5
1. ALEKSANDAR MLADENOVIC BF-109E3
1. ALEKSANDAR KRAWTOV BRISTOL FIGHTER
2. MILAN DRAGAS A-6M2
3. ZORAN SIVCEV CONSOLIDATES PBY-5

KATEGORIJA S-6
1.VALENTIN PETROV MIG-19
2.ALEKSANDAR KRAWTOV ALBATROS DV
3.SASA SELINGER HAWK T.1

KATEGORIJA S-7
1. MILAN RADULOVIC MI-8
2. SEBASTIJAN VIDEC MI-35
3. VESELIN NAIDENOV BELL 47

KATEGORIJA S-8
1. SVETOSLAV TSANKOV E KLASS
2. VESELIN NAIDENOV WR 112C
3. NENAD MATIC SDKFZ 232

KATEGORIJA S-9
1. DARKO MLADENOVIC KV-2
2. NENAD MATIC HETZER STARR
3. DANIJEL VITEZ M3 A2 BRADLY

KATEGORIJA S-10
1. IVAN MATIC BUSSING NAG
2. ALEKSANDAR TUMBIN KOMANDO WAGEN
3. GEORGI CHICHKAN M111

KATEGORIJA S-11
1. IVAN MITIC M-36
2. DANIJEL VITEZ TIRAN 5
3. ALEKSANDAR MLADENOVIC BREN GARRIER MK II
3. FRANTISEK SMOLKA STUG III AUSF. F

KATEGORIJA S-12
1. DEJAN LAZIC NORTH AFRICA
2. ALEKSANDAR MLADENOVIC AER MOLDOVAN
3. FRANTISEK SMOLKA TRENUTAK SRECE

KATEGORIJA S-13
1. BORA JANKOVIC
1. IGOR COLAKOVIC WATERLOO 1815
2. IVAN TURK OKUPACIJA BGA
3. BRANISLAV NADALIN HENGE DIE GLOCKE

KATEGORIJA S-14
1. DIMITRIJE HADZINESKOVIC NEMACKA KOMANDA
2. DEJAN RANKOV AND YOU HIT LIKE A GIRL
2. DRAGAN ZDRAVKOVIC NA BERLIN
3. DUSKO MAJSTOROVIC SDKFZ 7

KATEGORIJA S-15
1. DANIJEL VITEZ VIKING
2. VARCSZAG GYORGY KUBAN COSSAK
3. BOJAN SUVACAREV

KATEGORIJA S-16
1. GORAN STOJANOVSKI VW JAGGERMAISTER
2. PANO GROPLEV ARGA NSX
3. PRIMOZ STARE OPEL BLITZ

KATEGORIJA S-17
1. DANIJEL VITEZ SBB TRIGLAV
2. ANTUN JANKOVIC AR-55 B1
3. SEBASSTIJAN VIDEC MILLENIUM FALCON

KATEGORIJA S-18
1. PANO CROPLEV SEEHUND
2. LJUBOMIR NIKOLOV U BOAT 23
3. MAVDAR GEORGIEV U BOAT TYPE VIIC

KATEGORIJA S-19
1. NENAD BLAGOJEVIC ME 109
2. VIKTOR KOZLIK CIERVA C-4
3. DEJAN PAVLOVIC HAWKER HURICCANE

KATEGORIJA S-20
1. VASOVIC SRDJAN PANTER G
1. DOMAGOJ SLIJEPCEVIC AGRA NSX
2. SRDJAN KONJEVIC DES.JUR. CAMAC
3. IVAN ALENTIJEV BOV 3

KATEGORIJA S-21
1. STANISLAV PETKOV TU-144
2. SRETENKA DJURIC A32O
3. ALEKSANDAR NENOV B-747

KATEGORIJA S-22
1.DUSKO MAJSTOROVIC MIG-17
2. DEJAN LAZIC ME-108
3. DUSAN CIRLIJA ME-109E3

KATEGORIJA S-23
1. ALEKSANDAR TUMBIN MARDER III
2. BRANISLAV BIZIC SDFKZ 22

KATEGORIJA S-24
1. IVAN RISTIC M-65
2. ALEKSA ELEZ SFH-18
3. STEVAN RADIC M101
BALKANIKA KUP 2013

KATEGORIJA B-1
1. SLOBODAN BELESLJIN F-84G
2.ANTUN JANKOVIC RF-86D
3.DRAGAN CVETIC MIG-23BN

KATEGORIJA B-2
1. MIROSLAV PAVRLISEK CL-215
2. ZORAN JAKOVLJEVIC NIEUPORT NI XI
3. DARKO MLADENOVIC C-47

KATEGORIJA B-3
1. MILAN RADULOVIC TV-2
1. VALENTIN PETROV MIG-19
2. STANISLAV PETKOV MIG-21
3. MIROSLAV PAVLISEK F-84G

KATEGORIJA B-4
1. MIROSLAV PAVRLISEK AN-2
2. DEJAN LAZIC ME-108
3. DARKO MLADENOVIC SPIT MK IX

KATEGORIJA B-5
1. IVAN MITIC M-47
2. DOMAGOJ SLIJEPCEVIC IMPROVIZIRANI OKLOPNJAK
3. ALEKSANDAR MLADENOVIC M-8

KATEGORIJA B-6
1. IVAN RISTIC M-65
1. DEJAN RANKOV C-47
2. IVAN AKSENTIJEV BOV-3
3. VIKTOR KOZLIK DANIJEL JOY